Alpy 2009

Alpy 2009

Prodloužený víkend na kolech v Alpách.

Účast - Já :-), Darinka, Martin, Any, Petr a Radka. Zbývající plánovaní účastníci zájezdu bohužel onemocněli. Celkem nás tedy jede šest dvěmi auty. Máňa dostala důvěru a veze nás dva s Darinkou a naše kola. Holky navařily nějaký proviant, v pátek jsme nakoupili a přijeli Burísci a Any s Martinem a jdeme do hospůdky na pivo.

1. den

Ráno v 05.56 vyrážíme s Any do Prahy, protože tam zapomněla ty ptáky co uvařila k jídlu. Pak jsme naložili Máňu a s lehkým zpožděním cca v 8:30 všichni vyrážíme. Až na hranice jsme se ploužili šíleně pomalu. Největšími brzdami bylo tankování, hustý provoz a jeden neustále zdržující účastník zájezdu. Za hranicemi už to šlo, ale pak hlavní navigátor v Salzburgu selhal, k tomu navíc vypnul plechovou hubu takže jsme chtíc nechtíc navštívili také Německo. Ne nadarmo byl pro tento zájezd Martin zvolen vůdcem - takto poznáme i nepoznané. Cestou hodně pršelo, poblíž cíle bouřka jak sviňa. Penzion jsme nalezli hned, v dešti jsme vyložili kola a bagáž. Procházka, pivo, večeře, plánování, spánek.

Fotky


2. den

Ráno pošmurno, ale na déšť to nevypadá. Nicméně, na zlepšení také ne, hlavně, že neprší. Smířili jsme se s tím, že bude hnusně. Je docela kosa, cca o půl desáté vyrážíme. Slunce ale dělá s mraky divy. Rychle se oteplilo a tak jsme se posvlékali a s podstatně lepší náladou pokračovali kolem Zell am See přes Maishoffen až do Salfeldenu. Oběd, skvělé jídlo. Vracíme se zpět po opačné straně údolí s pár zastávkami na pivo a končíme večeří v penzionu. Španělské ptáčky ala Any. Plánujeme zítřek. Snad bude hezky...pivo, Metaxa, čokoláda... 74 km.

Fotky


3. den

Ráno krásně, D. dělá snídani, po snídani vyráží Martin s Any na nákup piva a nějakých zbytečností. Plán na dnešek - opít Radku, vyjet na Schmittenhohe, přiživit koncentraci antidepresiv a dostat se v pořádku dolů. Člověk míní a provozovatelé lanovky mění - nechtěli nám do lanovky vzít kola. Po dlouhé a zralé úvaze čekám s Petrem dole a zbytek ženstva pod dohledem posledního člena mužstva vyráží dobýt vrchol. Nás ty tři dvanáctky vyšly pořád levněji než jízdné nahoru a zpět. Po návratu vysokohorské části výpravy jedeme zpět domů. Chytáme hospodu, kde holky zůstávají a tři odvážní jedou zpět do Niedersilu. Po krátkém tuningu kol vyrážíme do kopce. Paráda. Po hodině a půl v ostrém tempu jsme dosáhli cíle - Grun Alm, 1722 m. n. m. Chvíli ještě testujeme zda to nejde ještě někam výš, ale vzhledem k pokročilému času raději sjíždíme. To co jsme šlapali hodinu a půl nahoru jsme dolů dali za méně než dvacet minut. Pivo ve vsi a domů. Guláš, fotky, plánujeme zítřek.

Fotky


4. den

Ráno krásně. Any udělala snídani (růžový puntík). Holky si pro dnešek vymyslely výlet na Krimmelské vodopády, mužská sekce vyrazila opačným směrem na Hundstein.

Holky: (Doslovný přepis.)
Rovina, malinký čínský prasátka, potkaly dědka z předchozího dne, popily vodu z čerstvého pramene (to bych rád viděl nějaký nečerstvý) a čekají co to s nima udělá. Potkaly spoustu pěkných bikerů a jednoho běžce "co měl malou prcinu". Závěrečný výstup na Krimmel byl vyčerpávající, nahoře úžasné vodopády a úžasně lidí. Cesta zpět částečně busem, oběd v Mittersillu a domů. 70 km.
Poznámka zapisovatele: Děvčata se zapomněla pochlubit, že jako správne bikerky hodné takových borců jako jsme my tři, správně nepoužily cyklobus k vyvezení na kopec jako všichni ostatní cyklovýletníci, ale naopak, kopec si vyšlapaly a cyklobusem se svezly jako jediné směrem dolů. Autobusák prý trochu nechápal, ale dělaly nám tam dobré jméno :-)

Kluci: (Téměř doslovný přepis - sprostá slova vynechána.) Svižně do Maria Alm. Doplnění PHM - Billa, pivo a vzhůru do nebes. Celkem více než tři hodiny do -píp- kopce, Petr zakufroval -píp- -píp- -píp-, nahoře cca hodinu a půl čekáme, ale přijíždí a až na -píp- ani nepípne. Po pivu a jídle na vrcholu sjíždíme dolů. Paráda. Hned na začátku -píp- píchám. Dvakrát -píp- -píp-. Martin tuní brzdy. Ale sjezd je to krásný a zasloužený. Po úsecích se vždy čekáme a Martin chladí kotouče. Z Brucku svižně údolím domů. Pivo, večeře. Plánujeme zítřek, 88 km.

Fotky


5. den

Poznámky nedochovány - pokud se dobře pamatuji, tak jsme udělali krátký výlet údolím řeky Salzach a po poledni naložili kola a vydali se domů.

FotkyV Hlásné Třebani 24.12.2009.


Zpět na akceÚvod

Akce

Fotky

Kukbuk

Linux

WebkaSlackware
   Linux
Rohloff
BMW Motorcycles

Webová kamera Hlásná Třebaň

Kontakt