Mrázek + Rohloff

Poté co mi praskl druhý rám značky GT jsem se rozhodl situaci řešit. Ne, že by rámy GT byly špatné, to si nemyslím, spíše jsem měl jen smůlu na vadné kusy, ale moje důvěra v hliník jako takový byla otřesena. Stejně jsem už delší dobu toužil po ocelovém rámu…
Tenhle mi postavil Franta Mrázek. Dal jsem mu míry a úhly, které jsem si za ta léta ověřil jako ideální pro moji postavu a styl jízdy a on mi rám i se všemi dalšími mými vymyšlenostmi postavil. Trvalo mu to sice déle, protože má opravdu dost práce, ale já jsem nespěchal.

Rám je o něco těžší než obdobný rám z hliníku, s tím jsem ovšem počítal. Samotný excentr váží přes deset deka a když k tomu přičtu nárůst hmotnosti Rohloffu, má kolo o zhruba 0,6 kg více než to staré. Nevadí mi to, protože krásně jezdí. Je o něco měkčí po všech stránkách, takže poznáte jiný materiál jak ve sjezdu kdy pruží malinko více než hliníkový oř, tak i když se do pedálů opřete silovým způsobem, protože se trochu zavlní. V zatáčkách je to dost živé kolo, protože jsem geometrii nechal udělal malinko ostřejší, takže není problém zahnout kdykoliv, kdekoliv. 

Spokojenost maximální. Možná někdo řekne, že to kolo není pěkné (no jo, tlusté trubky z materiálu se stěnou tenkou jak plechovka od piva to tedy nemá), ale tak nějak mi to nevadí. Mám totiž rád věci jinak než je běžné a tohle kolo do toho zapadá. Díky za něj: Darince, která mi umožnila si ho pořídit, Jirkovi, který mi svým strojem dal inspiraci a kontakt na Františka, Frantovi, který ho svařil a Jendovi, který mi pomohl Rohloffa poprvé půjčil na vyzkoušení.

Další fotky skvělého bajku 🙂

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotky, Kola se štítky , a jeho autorem je michal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.