Můj nový web

Okolnostmi postupně donucen jsem definitivně opustil svůj starý web a spustil jeho novou verzi založenou na redakčním systému WordPress. Důvodů bylo několik, především už nejsem ochoten veškerý kód webu psát ručně tak jak tomu bylo doposud. Zabíralo to opravdu hodně času a přestože se mi vzhled starého webu ani po tolika letech neokoukal a pořád se mi líbí, tak na druhou stranu musím uznat, že doba pokročila a k modernímu designu a funkcionalitě dnes běžné, měl ten můj, napsaný pomocí html s css a php, dosti daleko.

Práce s WordPressem je ve srovnání s ručním psaním kódu nesrovnatelně rychlejší a efektivnější, mohu se více věnovat obsahu a veškerou funkcionalitu a vzhled obstará engine, o němž prakticky vím jen to, že existuje, ale jinak prakticky nic. Pěkné na tom je, že to ani vědět nepotřebuji, prostě to funguje. Pravda, nemám už absolutní moc nad vzhledem nebo některými funkčními aspekty, ale přizpůsobil jsem se tomu co mi WordPress nabízí a i když jsem s přechodem dlouho, opravdu dlouho váhal, tak nyní jsem spokojen. To co nejsem schopen ovlivnit jednoduše akceptuji a naopak jsem potěšen funkcemi, které mi prakticky spadly do klína a které, kdybych si je chtěl naprogramovat sám, by mi zabraly moře času, pokud bych to vůbec dokázal. 

Můj starý web…

 

Z nostalgie jsem si vyrobil video dokumentující jak vypadal a fungoval můj starý web, ale dnes v noci jej definitivně vypnu, doménu na které běžel přesměruji na tento nový a na domácím serveru na Raspíčku zůstane jen webkamera.

V Třebce 8.11.2018

Příspěvek byl publikován v rubrice Linux a jeho autorem je michal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.