Raspberry – ovládání terčů na střelnici II

Ano, bezdrátové ovládání terčů telefonem je bezesporu elegantní a na laika udělá dojem, ale moje praktické zkušenosti z průmyslového prostředí hovoří jasně – tlačítka jsou tlačítka a v určitých situacích je matlání prstem po displeji nemůže nikdy plnohodnotně nahradit. Takže jsem zařízení pro ovládání terčů na střelnici trochu vylepšil…

Dalším důvodem pro modernizaci byl fakt, že tranzistorový spínač pro zesílení proudu výstupních pinů procesoru Raspberry byl skutečně jen zbastlen v pravém smyslu tohoto slova. Představa, že se to někdy porouchá a budu nucen vzpomínat jak jsem to vymyslel a jak to vlastně má fungovat, byla ve spojení s mojí vrozenou leností děsivá.

Takže první upgrade proběhl uvnitř, koupil jsem v Číně doplňující desku pro Raspi se třemi relé. Vyšlo to kolem pětistovky, kupoval jsem na dx.com. 

Následovalo přidání tlačítek na hlavní panel. Protože jich je více, vyžadovala si tato změna také přemístění celého zařízení do větší krabice, na přední panel té původní by se tlačítka prostě smyslupně nevešla.

Schéma zadrátování, včetně propojek, které zajišťují i nadále možnost ovládání mobilním telefonem.

Nakonec jsem upravil program tak, aby fungovalo ovládání jak tlačítky tak i telefonem. V komentářích programu je podrobné info k zapojení a funkci. Celý program ke stažení…

Další informace jsou také v prvním článku k tématu…

Celé to nakonec vypadá takhle a na střelnici se terče opět otáčejí 🙂

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Linux se štítky , a jeho autorem je michal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.